Jak rodzi się styl skandynawski?
Myśląc o stylu skandynawskim, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest funkcjonalność. Meble są wykonane z lekko zakrzywionych lub prostych linii, aby nadać im możliwie minimalistyczny i schludny wygląd. Oprócz drewna do budowy mebli wykorzystywane są tkaniny i stal. Surowiec pochodzi z lasów, w których wycięte drzewa są natychmiast zastępowane młodymi sadzonkami.
Meble w stylu skandynawskim są również wykonane tak, aby przetrwały w czasie, w pełni odzwierciedlając ich filozofię. Patrząc na nie mogą wydawać się dość delikatne, ale w rzeczywistości wcale takie nie są.
Wskazówki i strategie dla każdego środowiska
Meble skandynawskie są niezwykle jasne, ale istnieją strategie, których należy przestrzegać, aby wszystko było idealne. Jasne kolory mebli w połączeniu z jasnymi dodatkami to świetny początek, ale to za mało. Przede wszystkim, jeśli chcesz stworzyć otoczenie, które odzwierciedla filozofię stylu skandynawskiego, nie korzystaj z firan, co najwyżej koronkowe półfiranki. Musisz maksymalnie wpuścić światło.
Kolejną wskazówką jest wstawienie luster. Odbijają one światło oddając je w postaci oświetlenia. Lepiej, jeśli mają kształt owalny lub prostokątny i są bez ramy. Aby uzupełnić dekorację ścian, możesz dodać obrazy lub dekoracje kwiatowe.
W przypadku podłóg, które są prawie w całości wykonane z drewna, można użyć dywanów w neutralnych kolorach beżu, aby nadać blasku całemu otoczeniu.
Żyrandole i lampy podłogowe z niezbędnymi liniami uzupełniają meble w stylu skandynawskim i sztucznie oświetlają całe otoczenie. Styl skandynawski może sprawiać wrażenie chłodu. Zamiast tego zawsze wydaje się bardzo schludny, a jaskrawe akcesoria przyciągają wzrok, dzięki czemu całe otoczenie jest dobrze wykończone i wygodne.
Jeśli chcesz przeczytać więcej wiadomości o stylu skandynawskim przejdź do części 1 https://www.robocizna.pl/2022/02/13/styl-skandynawski-kroluje-na-calym-swiecie-przeczytaj-dlaczego-cz-1/